شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و ریلی سپنتاپرواز سوداشرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و ریلی سپنتاپرواز سودا
فراموشی رمز عبور ؟

گال، شهر اروپایی سریلانکا!

شهر توریستی گال

در میان شهرهای سریلانکا به شهر ساحلی گال (Galle)  می رسیم، شهری که در جنوب غربی کشور قرار دارد و پایتخت استان جنوبی سریلانکا است. در این شهر در میان بناهای زیبا ترکیبی از معماری اروپایی و سنت های بومی را می بینید که زیبایی خاصی را به فضای کلی شهر داده اند.

چیزی که گردشگران زیادی را به این شهر می کشاند به غیر از سواحل و معماری زیبا، قلعه ی ۳۰۰ ساله ی هلندی است که در لیست یونسکو قرار دارد و بزرگ ترین قلعه ی به جای مانده در آسیاست که توسط اشغالگران اروپایی ساخته شده است.  اگر در شهر کلومبو باشید می توانید خودتان را با قطار یا اتوبوس به اینجا برسانید و در راه در مسیری ساحلی چشم اندازها و مناظری تماشایی بیبنید. این سفر۱۱۹ کیلومتری بیشتر از ۲ ۳ ساعت طول نمی کشد. بعد از اینکه به گال رسیدید بهترین راه رفت و آمد در شهر استفاده از توک توک است البته اگر بخواهید می توانید در سفر پیاده راه بروید و روح شهر را بیشتر حس کنید.

شهر کوچک گال واقعا دوست داشتنی و آرام است، شهری رنگارنگ که حتما عاشقش می شوید. شهر دو بخش قدیمی و جدید دارد. قسمت قدیمی شهر را هلندی ها درست کردند و هنوز هم بعد از صدها سال بناهای زیبایی از آن زمان به جای مانده است. قلعه شهر با اینکه قدیمی است اما همچنان از آن استفاده می شود و در آن اداره های اجرایی، کافه، شرکت ها، مغازه ها، رستوران ها، هتل ها و … وجود دارد.

گال شبیه هیچ کدام از شهرهای دیگر سریلانکا نیست و با گشت و گذار در میان خیابان های باریکش حتی یادتان می رود که در کشوری به نام سریلانکا هستید! انگار که در یک شهر قرون وسطایی اروپایی راه می روید. اروپایی ها مدت های زیادی در این شهر بودند؛ پرتغالی ها در سال ۱۵۸۷ این شهر را تصرف کردند و اولین بار آن ها قلعه ای کوچک ساختند تا در برابر پادشاه سریلانکا از خود محافظت کنند هر چند که این هلندی ها بودند که گال را به این شکلی که امروز می بینیم تبدیل کردند چون  بعدها در سال ۱۶۴۰ با ۱۲ کشتی و ۲۰۰۰ نفر و بعد از ۴ روز محاصره و جنگ هایی سخت پرتغالی ها را شکست و شهر را گرفتند. یکی از تفریحات اینجا این که است که بر روی دیواری که قلعه را احاطه کرده راه بروید.