شرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و ریلی سپنتاپرواز سوداشرکت خدمات مسافرت هوایی و گردشگری و ریلی سپنتاپرواز سودا
فراموشی رمز عبور ؟

ویزای قزاقستان

درباره قزاقستان (آستانه) :

کشور قزاقستان نام دیگرش کازاقستان می باشد. پایتخت: آستانه پول رایج: تنگه زبان رسمی: قزاقی، روسی
پایتخت: آستانه
وسعت: ۲۷۲۴۹۰۰ کیلومترمربع
جمیعت: ۱۶۴۵۵۰۰۰ نفر
زبان رسمی: قزاقی، روسی
پول رایج: تنگه
شهرهای مهم: آستانه، آلماتی، کاراگاندا

اطلاعات عمومی
موقعیت و وسعت:قزاقستان کشوری است در آسیای میانه که از شمال با روسیه، از شرق با چین، در جنوب شرقی با قرقیزستان، در جنوب با ازبکستان و در جنوب غربی با ترکمنستان همسایه است. سواحل شمال شرقی دریای خزر در خاک این کشور قرار دارد و قزاقستان بزرگترین کشور محصور در خشکی در دنیا است.وسعت قزاقستان بیش از سه برابر ترکیه یا پاکستان است و حدود ۲۰٪ آن در سوی کوههای اورال قرار گرفته و به لحاظ جغرافیایی بخشی از اروپا است. البته قزاقستان معمولاً یک کشور آسیایی طبقه بندی می‌شود.با وجود وسعت زیادی که این کشور را نهمین کشور بزرگ دنیا قرار می‌دهد، بیشتر سرزمین آن کویر و استپ است و تراکم جمعیت آن تنها ۶ نفر در هر کیلومتر مربع است.

ویژگیهای فرهنگی و اجتماعی
فرهنگ:

فعالیت‌های فرهنگی و هنری قزاقستان را می‌توان در دو دسته گسترده سنتی و غربی دسته بندی کرد. فرهنگ و هنر سنتی که با نوع زندگی ساکنان عمدتاً قزاق و البته کره‌ای‌ها و اویغورها و اقوام کوچکتر این سرزمین مرتبط است؛ همانند شعرها، آهنگ‌ها و رقص‌های فولکلور، موسیقی قزاق که با سازهای سنتی آنان اجرا می‌شود، همچون فرش‌ها و پارچه‌های دست بافت و صنایع دستی گوناگون که در طول قرن‌ها در این سرزمین به حیات خود ادامه داده و پیشرفت کرده‌اند. در مجموع شعر، موسیقی و رقص جایگاه خاصی در فرهنگ قزاق داشته و دارند. گروه غربی شامل انواع هنرهایی می‌گردد که روس‌ها از ابتدای قرن بیستم به منطقه آوردند. مانند تئاتر، موسیقی کلاسیک، باله، اپرا، سینما، تلویزیون و ادبیات روسی می‌گردند.

ادیان و مذاهب:

اکثریت مردم قزاقستان دارای دین اسلام با مذهب سنی می باشند. اما اقلیت مردم دارای دین ارتودوکس روسی هستند.

اقتصاد:

اقتصاد این کشور تا حد زیادی به بخش کشاورزی متکی است. این کشور از لحاظ منابع زیرزمینی هم بسیار غنی است. قزاقستان صاحب منابع بزرگ اورانیوم، کروم، روی، سرب ، منگنز، مس، زغال سنگ، آهن و طلا می باشد. همچنین دارای منابع بزرگی چون نفت و گاز طبیعی می باشد.

جاذبه های گردشگری:

برج بایترک آستانه، خان شاتیر، مسجد نور آستانه، نقشه قزاقستان آتامکن، بنای یادبود اتان کارگاشیلر، سالن تئاتر درام روسی ماکسیم گئورکی، سالن کنسرت مرکزی قزاقستان، بنای یادبود کنساری خان، بلوار آبی سبز، مجتمع پیروزی آستانه، ساحل چپ رودخانه در آستانه، هرم صلح و دوستی، مجسمه سیفولین، مرکز فرهنگی ریاست جمهوری

آب و هوا
وضیعت آب و هوایی:

از خصوصیات آب و هوای قزاقستان، زمستانهای شدیداً سرد و تابستانهای داغ است. میزان بارندگی پایین است و بین ۲۰۰ میلی متر در شمال تا ۵۰۰ میلی متر و بیشتر در جنوب شرقی متغیر و مقدار بارندگی در بیابانها ناچیز است.